Ziņas
Raimonds Bergmanis: sadarbības stiprināšana ar Kanādu ir būtiska Latvijas drošībai
22/08/2023

Otrdien, 22. augustā, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas (AIKN) komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis un komisijas deputāti tikās ar Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas Nacionālās aizsardzības komitejas vadītāju Džonu Makeju (John McKay) un parlamenta komitejas pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas un Kanādas sadarbību aizsardzības jomā NATO ietvaros.

Raimonds Bergmanis pateicās par Kanādas nozīmīgo iesaisti Baltijas reģiona drošības stiprināšanā. Viņš atzina, ka pēdējos gados valstu sadarbība aizsardzības spēju stiprināšanā ir ievērojami paplašinājusies.

Saeimas AIKN komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis atzīst: “Šī ir Latvijai ļoti nozīmīga Kanādas parlamentāriešu vizīte. Kanāda jau ir daudz ieguldījusi un plāno arī turpmāk veikt apjomīgas investīcijas reģiona drošības stiprināšanā, kas vēl jāapstiprina Kanādas parlamentam. Iegūstot pilnīgu informāciju, un, iepazīstoties ar situāciju klātienē, Kanādas parlamentārieši varēs labāk pamatot ieguldījumu nepieciešamību lēmumu pieņēmējiem savā valstī.”

“Drošība ir absolūta Saeimas deputātu prioritāte. Valsts aizsardzības spēju stiprināšanai Latvijā novirzīti ievērojami budžeta līdzekļi, kas līdz 2027. gadam sasniegs 3% no IKP. Pieņemts lēmums strauji attīstīt Sēlijas militāro poligonu, kas būs piemērots sabiedroto karavīru un militāro spēku apmācībām,” AIKN komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis norādīja, tiekoties ar Kanādas parlamenta pārstāvjiem.

Tikšanās laikā puses apsprieda reģionālo drošību, hibrīdapdraudējumu un tā radītās situācijas kontroli uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, kā arī kiberdrošības jautājumus. Deputāts un Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs iepazīstināja Kanādas pārstāvjus ar aktuālo situāciju Ukrainā.

Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas Nacionālās aizsardzības komitejas vadītājs Džons Makejs atzina, ka sadarbība ir kļuvusi ciešāka un produktīvāka. Komitejas pārstāvji pateicās Latvijai kā uzņemošajai valstij par viesmīlību un atzina, ka Kanādas kontingents šeit jūtas ļoti labi, Latvijā kanādiešus mīl un ciena.

Raimonds Bergmanis saskata lielu potenciālu Latvijas un Kanādas attiecību padziļināšanai un sadarbībai gan visaptverošas valsts drošības jomā, gan arī militārās industrijas un uzņēmējdarbības jomā. “Pateicoties tam, ka Latvijā ir koncentrēts liels Kanādas militārais kontingents, viņi ir labi informēti, un var investoriem apliecināt, ka investēt mūsu valsts ekonomikā ir droši,” uzskata Raimonds Bergmanis.

Foto: Ieva Ābele, Saeima