Ziņas
Māris Sprindžuks atceļ lēmumu par Rīgas teritorijas plānojuma apturēšanu
15/02/2023

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks atceļ iepriekšējā ministra Artūra Toma Pleša ("Attīstībai/Par!") lēmumu par Rīgas teritorijas plānojuma apturēšanu.

Paredzēts, ka pieņemtās izmaiņas sekmēs Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas attīstību, ievērojot nepārtrauktības un pēctecības principu, veicinot privāto investīciju piesaisti Rīgas pilsētai un aktivizējot dialogu starp Rīgas iedzīvotājiem, uzņēmējiem, investoriem un pašvaldību, kā arī novēršot sabiedrības bažas par iespējamo attīstības stagnāciju.

"APVIENOTAIS SARAKSTS" Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars preses konferencē piebilda, ka "šauru interešu kārtošana uz visas Latvijas rēķina nav pieļaujama". "Šis ir pirmais kļūdas labojums, ko paveikusi 14. Saeima. Ir jāsadarbojas, nevis savstarpēji jākaro.”

Māris Sprindžuks preses konferencē uzsvēra, ka ar viņa lēmumu faktiski Rīgas attīstība ir "atbloķēta", un turpmāk visiem, kuri vēlas Rīgā kaut ko būvēt vai darīt, ir skaidrs tiesiskais ietvars, kā to darīt.

#APVIENOTAISSARAKSTS #VARAM #Rīga