Ziņas
Latvijai nekavējoties ir jāizbeidz barot krievijas kara mašīna
26/03/2024

Šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija skatīja Saeimas frakcijas “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” (turpmāk – Apvienotais saraksts) sagatavoto Saeimas lēmumprojektu ar aicinājumu valdībai nekavējoties darīt visu iespējamo, lai pārtrauktu visa veida tirdzniecību ar agresorvalstīm.

Neskatoties uz klātesošo ministriju nozaru ekspertu un plaši izskanējušo sabiedrības vēlmi, un aicinājumu deputātiem nevilcināties, Jaunās Vienotības pārstāve un valdošās koalīcijas deputāti sabotēja Apvienotā saraksta lēmumprojekta virzību uz Saeimu, aizstājot prasību pēc skaidras rīcības ar tukšvārdīgu birokrātisku atrunāšanos.

Apvienotā saraksta sagatavotais Saeimas lēmumprojekts paredz aicinājumu Latvijas valdībai steidzami īstenot tādus pasākumus, kas paredz pilnīgu atteikšanos no jebkādas ekonomiskas sadarbības ar agresorvalstīm, tostarp:

1. nekavējoties pārtraukt Latvijas valstij piederošu kapitālsabiedrību dalību jebkādu preču un pakalpojumu uzglabāšanā, transportēšanā un piegādē, kas var tikt izmantota agresorvalstu militārās industrijas vajadzībām;

2. īstenot rīcības Latvijas ostu un transporta infrastruktūras pārstrukturizācijai un transformācijai, ņemot vērā agresorvalstu preču un pakalpojumu plūsmas apturēšanas vajadzību, paredzot tam noteiktus termiņus un finansējumu;

3. ES līmenī panākt atbalstu atbilstošu solidaritātes instrumentu ieviešanai tajās valstīs, kuru ekonomikām nepieciešama transformācija tām realizējot stingru un atbildīgu sankciju un agresorvalstu ierobežošanas politiku.

Valdošā koalīcija (ZZS, Progresīvie, Jaunā Vienotība), tā vietā virza uz rītdienas Saeimas sēdi vispārīgu, nekonkrētu frāžu kopumu, kurā nav ne vārda nedz par mēŗķi virzīties uz ekonomisku saišu pārtaukšanu ar agresosorvalstīm, nedz apņēmības valdībai veikt jebkādu atbildīgu un aktīvu rīcību šāda mērķa sasniegšanai.

Šāda rīcība apliecina oligarhisku biznesa struktūru nepārprotamu ietekmi uz Evikas Siliņas valdību.

Apvienotais saraksts nesamierināsies ar šādu valdošās koalīcijas deputātu pieeju Latvijas nacionālajai drošībai būtiskam jautājumam, faktiski turpinot beztermiņā barot krievijas kara mašīnu. Tas nav un nebūs pieņemami, līdz ar to Apvienotais saraksts meklēs citus parlamentārā procesa ceļus un risinājumus, lai panāktu godīgu un valstisku rīcību.

Papildu informācija:

Arno Pjatkins, APVIENOTĀ SARAKSTA sabiedrisko attiecību konsultants

Tālr.: 26516160

E-pasts: [email protected]