Ziņas
Kur ir vidusceļš starp cilvēku un dabas interesēm?
23/05/2023

Kur ir vidusceļš starp cilvēku un dabas interesēm?

Ingmārs Līdaka “Mežā saduras cilvēku ekonomiskās intereses un nepieciešamība sargāt dabu. Ik gadu, cērtot mežus pavasarī, desmitiem tūkstoši putnu ligzdu tiek sabrauktas, sabradātas un sazāģētas. Lai pievērstu uzmanību dabas aizsardzībai, 22. maijā pasaulē atzīmēja Starptautisko bioloģiskās daudzveidības dienu. Esmu pateicīgs Linda Matisone, kas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē aktualizēja iesniegumu par:

“Par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā”.

Priekšlikumu, kas paredz 3 mēnešus no 1. aprīļa aizliegt meža ciršanas darbus, ManaBalss.lv atbalstīja vairāk nekā 10000 iedzīvotāju.

Komisijā karstās debatēs starp saimnieciski un zaļi domājošiem deputāti nosliecās atbalstīt manis piedāvāto vidusceļu. Līdz nākamā gada sākumam Zemkopības ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar meža un vides nozaru nevalstiskajām organizācijām sola rast risinājumu, kā īstenot ciršanas ierobežojumu ligzdošanas laikā putniem nozīmīgākajos mežu tipos, kur to daudzveidība un skaits ir vislielākais. Runājot ar mežsaimniekiem, ir skaidrs, ka 9 mēnešus atļaujot ciršanu, ierobežojumam nevajadzētu radīt būtiskas saimnieciskas problēmas, drīzāk tas ir cirsmu plānošanas jautājums."