Ziņas
Ir jānoņem jebkādi finansiālie šķēršļi nacionālo izlašu dalībai starptautiskajās sacensībās
20/02/2023

2023. gada 20. februārī APVIENOTĀ SARAKSTA deputāti tikās ar Latvijas Basketbola savienības (LBS) vadītāju Raimondu Vējoni un ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu. Tikšanās laikā tika prezentēta straujā basketbola attīstība un tā nozīme ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiskajā vidē.

Basketbols ir populārākais sporta veids Latvijā, īpaši ņemot vērā pēdējā laika sasniegumus, tajā skaitā iespēju pirmo reizi Latvijas basketbola komandai pārstāvēt Latviju 19. Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules kausā, kurš norisināsies no 2023. gada 25. augusta līdz 10. septembrim trīs valstīs – Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

Šobrīd ir bažas par nepietiekamu valsts atbalstu gan Latvijas izlases dalībai FIBA Pasaules kausā, gan arī par EUROBASKET 2025 organizēšanu Rīgā.

Latvijas Basketbola savienībai jābūt skaidram vēstījumam no valdības, cik lielā mērā un vai vispār būs finansiāls atbalsts, lai Latvijas basketbola izlases komanda varētu piedalīties pasaules čempionātā. Finansējums ir jāatrod, jo atcelt braucienu uz FIBA pasaules čempionātu nevar.

EUROBASKET 2025 ir lieliska iespēja apliecināt Latvijas prasmi ne tikai kvalitatīvi sarīkot sporta sacensības, bet arī noorganizēt vērienīgus basketbola svētkus.” teica Latvijas Basketbola savienības vadītājs Raimonds Vējonis.

Balstoties uz LBS sniegto informāciju, LIAA prognozē, ka ieņēmumi no EUROBASKET grupu turnīra plānoti no 17,5 līdz 20 milj. eiro, bet rīkojot Playoff spēles, ieņēmumi varētu sasniegt 72 miljonus eiro. Šāda pasākuma organizēšana dos pozitīvu pienesumu Latvijas ekonomikai.

APVIENOTAIS SARAKSTS uzrunās koalīcijas partnerus un par sporta nozari atbildīgās amatpersonas, lai rastu kopīgus risinājumus un Latvijas Basketbola savienībai nebūtu nekādu šķēršļu nacionālo izlašu dalībai starptautiskajās sacensībās, kā to paredz Sporta likuma 13. punkts.

#APVIENOTAISSARAKSTS #LatvijasBasketbolaSavienība