Ziņas
Edvards Smiltēns aicina VDD vērtēt Daugavpils mēra Andreja Elksniņa izteikumus
08/03/2024

Saeimas sekretārs Edvards Smiltēns vērsies ar vēstuli pie Valsts drošības dienesta (VDD) vadītāja Normunda Mežvieta, aicinot vērtēt Daugavpils mēra Andreja Elksniņa izteikumus.

2024. gada 5. martā Ministru kabineta sēdē tika pieņemts rīkojums “Par Latvijas Republikas ārējās robežas ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku stiprināšanas plānu”.

No publiski pieejamās informācijas izriet, ka šis plāns ir daļa no Baltijas aizsardzības līnijas izveides, kas gar visu Krievijas un Baltkrievijas robežu ietvers Nacionālo bruņoto spēku vienību atbalsta punktu izveidi, proti, aizsardzības pozīcijas karavīriem un nocietinātas aizsardzības pozīcijas, dažādus šķēršļus, prettanku grāvjus, munīcijas un mīnu noliktavas, kam paredzēts finanšu ieguldījums 303 miljonu eiro apmērā.

Šāda plāna izstrādes vajadzība izriet no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministru 2024. gada janvārī parakstītās vienošanās par Baltijas aizsardzības līnijas izveidi, lai tādējādi stiprinātu Baltijas valstu un NATO austrumu robežu. Baltijas aizsardzības līnija būtiski stiprinās Baltijas valstu spējas militāri aizsargāt savas robežas un aizkavēs Krievijas iespējas veikt ātras militāras operācijas, kā arī tās izbūve saskan ar NATO aizsardzības plāniem.

2024. gada 6. martā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš sociālā medija un tiešsaistes sociālā tīkla “Facebook” kontā ar nosaukumu “Daugavpils mērs” ar vairāku stundu atšķirību publiskoja divus dažādus kritiski vērtējamus paziņojumus krievu un latviešu valodā.

Attiecīgi savā paziņojumā krievu valodā, kuram 2024. gada 7. marta rītā bija jau 9000 skatījumu, viņš kritizēja plānu, to novērtējot tikai no iedzīvotāju neērtību un tiem noteikto ierobežojumu skatpunkta, kā arī asi kritizēja atbildīgo iestāžu publisko komunikāciju par plānu, tādējādi apšaubot objektīvo vajadzību stiprināt Baltijas valstu un NATO austrumu robežu, kas ārkārtas situācijā var negatīvi ietekmēt Krievijas iespējas veikt ātras militāras operācijas mūsu valsts teritorijā.

Kritiski vērtējami augstas pašvaldības amatpersonas centieni biedēt iedzīvotājus ar iespējamām neērtībām, pilnībā noklusējot vai noniecinot nepieciešamību stiprināt Latvijas valsts aizsardzības spējas.

Tādēļ Edvards Smiltēns aicina izvērtēt minētos Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa paziņojumus, pārbaudot, vai to patiesais mērķis nav pakāpeniski un sistemātiski graut Latvijas iedzīvotāju ticību izvēlētajam stratēģiskajam drošības politikas kursam, kas turklāt atbilst NATO aizsardzības plānam.

Edvards Smiltēns:

“Šis ir jau kārtējais Daugavpils mēra paziņojums, kas nav tulkojams citādi kā sašķeltības un neuzticēšanās sēšana. Tā vietā, lai kā lielas pierobežas pašvaldības vadītājs atbildīgi ieguldītu savu artavu kopējās drošības vairošanā, Andrejs Elksniņs ciniski dara pretējo, laipodams starp populismu un kremļa naratīviem.”

Papildu informācija:

Arno Pjatkins, APVIENOTĀ SARAKSTA sabiedrisko attiecību konsultants

Tālr.: 26516160

E-pasts: [email protected]