Ziņas
APVIENOTAIS SARAKSTS: Saeimas izmeklēšanas komisijai par Rail Baltica projektu skaidri jānorāda atbildīgie par valstij dārgi maksājušajām kļūdām; komisijas darbā jāiesaista prokuratūra
11/06/2024

Ceturtdien, 13. jūnijā, Saeimā atbilstoši Latvijas Satversmei tiks izveidota izmeklēšanas komisija “Par “Rail Baltica” projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas, vienlaikus panākot, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu, lai lēmumi tiktu pieņemti caurredzami un savlaicīgi, kā arī ievērojot Latvijas valsts un visas sabiedrības intereses, ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību un valsts budžetu”. Tās izveidošanu rosinājis APVIENOTAIS SARAKSTS, un to atbalstījuši citu frakciju deputāti. Saeimas izmeklēšanas komisijā darbosies pārstāvji no visām Saeimas frakcijām.

“Rail Baltica” projekts (RB) ir lielākais infrastruktūras objekts visā Baltijas reģionā – tā realizācijai ir nozīmīga ietekme gan uz Latvijas tautsaimniecību, gan uz visa reģiona drošību.

Diemžēl no publiski pieejamās informācijas par “Rail Baltica” projekta realizāciju rodas pamatotas bažas, ka šis projekts tiek īstenots bezatbildīgi un nekompetenti, tiek sniegta pretrunīga informācija, reālo problēmu apjoms tiek noklusēts, sabiedrībai nav skaidrības ne par projekta apjomu, ne par izmaksām un finansēšanas avotiem.

Veidojot Saeimas izmeklēšanas komisiju, APVIENOTAIS SARAKSTS iezīmē skaidrus tās darbības uzdevumus:

  • vērtēt projekta īstenošanas gaitā pieļautās kļūdas un bezdarbību;
  • vērtēt iespējamos valsts finansēm nodarītos zaudējumus;
  • nodrošināt pilnas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai;
  • nodrošināt nozīmīga projekta parlamentāro kontroli;
  • izstrādāt ieteikumus valdībai projekta atbildīgai un efektīvai realizācijai.

Lai nodrošinātu tiesisku vērtējumu un likumiskas konsekvences, APVIENOTĀ SARAKSTA ieskatā, komisijas darbā jāiesaista prokuratūras pārstāvji.

Saeimas deputāts Andris Kulbergs:

““Rail Baltica ir ārkārtīgi nozīmīgs projekts Latvijai. Tam ir un būs liela ekonomiska ietekme uz to, kā attīstīsies mūsu valsts. Nedrīkstam aizmirst arī nozīmīgo drošības komponenti. Lai gadsimta lielākais infrastruktūras objekts nekļūtu par lielāko izgāšanos un nodokļu naudas aprijēju, mums jādara viss iespējamais, lai to burtiskā nozīmē uzliktu uz pareizām sliedēm, godīgi un atklāti analizējot kļūdas, konstruktīvi un aktīvi meklējot labākos risinājumus.”

Papildu informācija:

Arno Pjatkins, APVIENOTĀ SARAKSTA sabiedrisko attiecību konsultants

Tālr.: 26516160

E-pasts: [email protected]