Ziņas
Apvienotais saraksts pieprasa Artura Krišjāņa Kariņa demisiju
27/03/2024

Pagājušajā nedēļā Ģenerālprokuratūras pieņemtais lēmums par kriminālprocesa ierosināšanu apstiprināja acīmredzamo – Artura Krišjāņa Kariņa VIP lidojumos lielā apjomā izšķērdēta valsts nauda. «APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija» (turpmāk – Apvienotais saraksts) aicināja Arturu Krišjāni Kariņu uzņemties atbildību par sastrādāto un atkāpties pašam. Taču šādas pašsaprotamas rīcības vietā viņš izvēlējās turpināt publiski sludināt savu izredzētību un acīmredzamā izšķērdībā vainot ierēdņus.

Apvienotais saraksts uzskata, ka šāda rīcība nodara kaitējumu labai valsts pārvaldībai, samazina sabiedrības uzticēšanos saprātīgam un godīgam budžeta līdzekļu izlietojumam. Katra diena, ko Arturs Krišjānis Kariņš turpina pavadīt augstā amatā, grauj ticību valdībai un Latvijas starptautisko reputāciju.

Lai pārtrauktu Artura Krišjāņa Kariņa un par viņa darbu atbildīgās Ministru prezidentes Evikas Siliņas nespēju pieņemt adekvātus lēmumus par atkāpšanos vai atbrīvošanu no amata, Apvienotais saraksts iesniedzis Artura Krišjāņa Kariņa demisijas pieprasījumu.

Saeimas deputāts, Apvienotā saraksta līdzpriekšsēdētājs Edvards Smiltēns:

«Kariņa VIP lidojumi ir gan kliedzošs izšķērdības, gan politiska gļēvuma apliecinājums. Skaidrs, ka ne jau Valsts kancelejas darbinieku prātos radās vēlme pēc greznības un privilēģijām. Nožēlojums ir mēģinājums slēpties aiz ierēdņu mugurām uzgrūžot tiem vainu par paša izredzētības sajūtas radītu bezatbildību.»

Papildu informācija:

Arno Pjatkins, APVIENOTĀ SARAKSTA sabiedrisko attiecību konsultants

Tālr.: 26516160

E-pasts: [email protected]